Marzenia

Utworzono: , przez: . Tagi: , , , , .

Pytania, na które znajdziesz tutaj odpowiedzi:

  • Co łączy marzenia z planowaniem czasu?
  • Dlaczego nie żyjemy ciągle w epoce kamienia łupanego?

Jak dobrze wiesz podstawą zarządzania czasem są cele, a co powiesz jeżeli stwierdzę, że to nie jest prawda?

Ale jak to? Przecież, jeżeli nie ma celu, to całe zarządzanie sprowadza się do bezsensownego wykonywania większej ilości zadań w krótszym czasie. Skąd więc pomysł, że jest coś ważniejszego?

Skąd biorą się cele? Każdy cel ma swój początek jako marzenie. Rodzi się ono w umyśle, staje się precyzyjniejsze, coraz bardziej pożądane. Niekiedy przeradza się w wizję, z której powstaje misja, a z niej cel. Niekiedy po prostu dochodzi się do stwierdzenia ‚zrobię to!’.

Niedawno zakończyła się olimpiada w Pekinie, zapewniam Ciebie, że żaden z medalistów nie wystartował w swojej konkurencji z nastawieniem ‚wezmę udział w zawodach, może wygram’. To z marzenia o starcie w olimpiadzie, pożądania złotego medalu, bierze się motywacja do nieustannego treningu, stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej.
Gdyby nie było marzeń, żylibyśmy, zapewne nadal w epoce kamienia łupanego. Świat wyglądałby zupełnie inaczej, chociażby dlatego, że nie byłoby wielkich przywódców chcących rozszerzyć swoje panowanie.

Za każdym wielkim sukcesem stoi równie wielkie marzenie.

Cel to marzenie z datą realizacji. Nie bój się marzyć, rozbudź w sobie żądzę realizacji marzeń, wyznacz terminy i działaj!

 

Obraz ze wstępu do artykułu pochodzi z Josephine Wall Gallery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>