Autorzy

Dorota Jeżewska

Teoria zarządzania sobą w czasie nigdy nie była moją mocną stroną. Tu bardziej zdaję się na intuicję, doświadczenie i fakt, iż doba trwa jedynie 24 godziny – godziny, w których muszę „upchnąć” wszystkie zajęcia, obowiązki, przyjemności, odpoczynek i mieć jeszcze czas dla innych. Tak, to jest trudne, nawet bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe do zrealizowania…

Świadomość konieczności zadecydowania, co jest ważniejsze i pilniejsze w danym momencie, a co może poczekać, poprowadziła mnie w stronę zarządzania sobą w czasie. Dzisiaj z pasją współtworzę niniejszego bloga, planuję każdy (prawie) dzień i rozciągam dobę do granic możliwości.

 

Adam Jeżewski

Witam, nazywam się Adam Jeżewski, swoją przygodę z zarządzaniem czasem rozpocząłem w 2002 roku od wypożyczenia książki Lothar J. Seiwrt „Zarządzanie czasem – planowanie kariery, organizacja czasu”. Niestety z braku czasu nie przeczytałem jej i w dodatku zapłaciłem karę za przetrzymanie :-).
Później zgłębianie tajników zarządzania czasem poszło sprawniej. Efektem moich działań było m.in. założenie tego serwisu oraz przeprowadzenie kilku szkoleń.

Od studiów minęło ładnych parę lat, dorobiłem się rodziny oraz firmy. Techniki, które dobrze znałem przestały się sprawdzać, dlatego rozpocząłem poszukiwanie nowych sposobów na „pozyskanie czasu”. Zmianie uległo również moje nastawienie do filozofii „zarządzania czasem”.

 

Mamy nadzieję, że odwiedzając CzasWolny.net znajdziesz informacje, które pozwolą Tobie na stworzenie własnego sposobu uporządkowania dnia codziennego i aktywnego wykorzystania „zaoszczędzonego” czasu.