Aktywny wypoczynek

Utworzono: , przez: . Tagi: , , .

Pytania, na które znajdziesz tutaj odpowiedzi:

  • Czym jest aktywny wypoczynek?
  • Dlaczego jest ważny?

Aktywny wypoczynek jest to spędzanie czasu w sposób pozwalający tobie naładować swoje akumulatory. To nie tylko tygodniowa wycieczka w góry, czy wspaniały urlop nad ciepłym morzem. Przede wszystkim chodzi o drobne wręcz codzienne sprawy, takie jak np.: spotkanie ze znajomymi, rodziną, poranna gimnastyka, interesująca lektura, kontemplacja.

Rzadko kiedy bierne formy wypoczynku takie jak np.: skakanie po kanałach telewizyjnych, czy długie przesiadywanie przed monitorem sprawią, że twoja „zdolność produkcji” wzrośnie. Pozwolą one tobie na oderwanie się od codzienności natomiast raczej nie naładują pozytywną energią.

Ze swojego doświadczenia wiem, że aktywny wypoczynek to ciężka praca. Nieraz słyszałem jak znajomi mówili: wyśpię się jak zdam sesję, jestem bardzo zapracowany nie mam czasu na odpoczywanie, najpierw muszę skończyć…

Smutna prawda jest taka, że maszyny których się nie konserwuje szybko się zużywają, psują a ich zdolność produkcji drastycznie maleje. Jak się juz popsują to naprawa kosztuje majątek w porównaniu z kosztami konserwacji, niekiedy „taniej” jest kupić nową maszynę, a starą wyrzucić na złom.

Wyobraź sobie, że jesteś właśnie taką maszyną – czy stać ciebie na brak aktywnego odpoczynku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>